Hotel Fafa Premium 5*, Durres

E publikuar ne Албанија, Драч


ПОЛОЖБА:    
FAFA Premium се наоѓа во областа на „Пишат е Бута“ / Мали и Робит, Каваје - 15 км од центарот на градот Драч - 8 км од центарот на градот Каваја и 35 км од меѓународниот аеродром во Тирана. Сместено во близина на Јадранско Море, со своја приватна плажа, нуди привилегирани можности за оние кои сакаат да доживеат уникатен одмор со сите бои и шанси на природата

СМЕСТУВАЊЕ:     
Собите се украсени со елегантен стил со неутрални бои и опремени со модерен мебел. Сите соби имаат поглед кон море или кон копно и се комплетно опремени со: клима, минибар, сеф, ТВ ЛЦД, клучна картичка и фен. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. 

УСЛУГА:    
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ).

СОДРЖИНА:  
Хотелот располага со главен ресторан кој нуди All Inclusive услуга каде традиционалната и европската кујна се комбинираат заедно,бар на самата плажа, бар на базен, 2 отворени базени за возрасни и деца, мини клуб за деца, конференциска сала, игралиште и приватен паркинг.

ПЛАЖА:    
Хотелот располага со сопствена плажа, има лежалки и чадори. 

СПОРТ И ЗАБАВА:     
Фафа Премиум ви нуди бенефит во текот на целиот одмор од разновидни спортови и забавни активности.Концерти, забави, игри, за возрасни и за малите посетители. Зумба, курсеви за танцување, пинг-понг, игри со базени, концептни претстави и забави.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com  +398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333


×

Cart

Your cart is empty.