Малдиви

Објавено во Егзотични патувања, Малдиви


Детали од лет за период Април - 7 ноќи престој 
TK1006  12APR  SKPIST 2020 2255 
TK 732  13APR  ISTMLE 0615 1620 
TK 731  20APR  MLEIST 2310 0530+1
TK1003  21APR  ISTSKP 0725 0750   

Детали од лет за период Мај - 7 ноќи престој 
TK1006  10MAY  SKPIST 2020 2255 
TK 732  11MAY  ISTMLE 0615 1620 
TK 731  18MAY  MLEIST 2310 0530+1
TK1003  19MAY  ISTSKP 0725 0750   

Детали од лет за период Јуни - 7 ноќи престој 

TK1006  06JUN  SKPIST 2030 2305 
TK 730  07JUN  ISTMLE 0155 1200 
TK 731  14JUN  MLEIST 2250 0510+1
ТK1003  15JUN  ISTSKP 0725 0750  


Цената е валидна до пополнување на места по тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање

 Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish ailines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба /наведена услуга
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. 
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.     


×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.