Murite Park Hotel 4*, Bansko

Објавено во Бугарија, Банско


ПОЛОЖБА:

  Murite Park се истакнува со својата класа, стил и традиција. Хотелот им овозможува на своите гости одлични можности за релаксација, спорт и туризам, среде неверојатна природа, удобност, мир и тишина. Тоа е волшебната природа на Пирин планина и близината на хотелот до еден од најголемите паркови во Бугарија.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Хотелот MURITE Park се состои од 3 тематски згради, кои носат прекрасни имиња на егзотични цвеќиња - АЗАЛИЈА, ОРХИДЕ и ЈАСМИН. Хотелот има извонредна архитектура и прекрасен ентериер.
Луксузните соби  се наоѓаат во главната зграда на комплексот АЗАЛИА. Гостите кои ќе изберат да останат во АЗАЛИА имаат лесен пристап до објектите и можат да ги искористат дополнителните услуги како што се услуга во соба и мини бар. Собите имаат приватен влез, но имаат заеднички влез со соседниот стан, а повеќето од нив имаат заеднички балкон.

Објектот ОРХИДЕ се наоѓа на 30 метри од зградата АЗАЛИА во градината МУРИТЕ. Собите имаат приватна предкомора, но имаат заеднички влез со соседен стан, а повеќето имаат балкон. Сите стандардни соби имаат тоалет, бања со када или туш.

Куќите vo  Jасмин се наоѓаат во непосредна близина во градината на Club Hotel MURITE до надворешниот базен и спа хотелот и се погодни за поголеми групи гости од 10 до 14 лица, пријателски семејства со деца или компании.Во секоја куќа има стан со две спални и еден стан со три спални. Секој апартман има посебна дневна соба со софи и подови, комплетно опремена кујна, салон и трпезарија каде што можете да организирате голема вечера или приватна забава.Апартманите со три спални соби се наоѓаат на два ката, првиот има пространа дневна соба над 50 квадратни метри и спална соба со сопствена бања. На вториот кат има две спални соби со заедничка бања. Двата ката имаат пространи балкони.

УСЛУГА: 

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со загреан внатрешен базен, сауна, парна бања, топла када и фитнес. На имотот има и пријатно лоби, детско катче, ресторан со камин, продавници, ноќен клуб и сала за игри.

СПОРТ И ЗАБАВА:   

Во зима, скијачките патеки на Банско и Добриниште нудат одлични можности за скијање, а хотелот обезбедува превоз до патеките.

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.