Kempinski Hotel Grand Arena 5*, Bansko

Објавено во Бугарија, Банско


ПОЛОЖБА:

Хотелот Кемпински Гранд Арена Банско се наоѓа во срцето на Бугарија, на 2 часа возење од Софија, во познатиот ски-центар Банско. Хотелот има совршена локација за сите љубители на скиањето, веднаш до станицата Гондола и се наоѓа во мирна околина, само 15 минути пешачење од стариот град и центарот на градот.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Останете во удобност и почувствувајте ја чистотата на планинскиот рај. Доживејте свет со неспоредлив луксуз и стил. Луксузниот хотел со пет ѕвезди располага со 157 соби во алпски стил, вклучувајќи 25 апартмани и ексклузивен претседателски апартман, целосно реновиран Kempinski The Spa, четири конференциски сали и трпезарии со спектакуларен поглед на величествените планини Пирин, кои нудат автентично гурманско искуство на Кемпински.

УСЛУГА: 

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Ресторанот Галерија нуди тематски шведска маса во текот на зимата и скара на сончевата тераса во текот на летото. Гостите можат да го истражат духот на медитеранската кујна во ресторанот Ајде Прима во романтичен и пријатен амбиент. Готвење во живо од меѓународниот кулинарски тим на хотелот предводен од извршниот готвач Тревор Портели во отворената кујна. Во зима, The Sushi Bar и Teppanyaki Grill ги пречекуваат гостите на извонреден оброк и шоу од стручни готвачи од Teppanyaki.

Во лето, La Veranda Bar & Lounge нуди не само неверојатен поглед на планината, туку и уникатно мени, извонредни летни коктели и аголот за суши покрај базенот. Пијано барот Sing Sing ги загрева зимските ноќи со неверојатни изведби во живо и раздвижена атмосфера. Лоби барот е совршено место за утринско кафе или лесна ужина за ручек, па дури и убав коктел пред пријатно огниште во студените зимски ноќи.

СПОРТ И ЗАБАВА:  

Вклучен е бесплатен пристап до теретана и до термалната област на бањата. Спа центарот нуди сауна, хербална сауна, санариум, инфрацрвена кабина, длабока дигитална област за детоксикација, парна бања прилагодена за арома, лакониум, еден внатрешен и два надворешни базени, детски надворешен базен, внатрешна и надворешна топла када.
На гостите на хотелот им користи и најсовремената ски соба. Во текот на зимската сезона, хотелот обезбедува ВИП ски карти за своите гости, кои гарантираат директен и брз пристап до Гондолата.


Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.