Regnum Bansko 5*, Bansko

Објавено во Бугарија, Банско


ПОЛОЖБА:

Уживајќи во совршена локација во подножјето на планината Пирин со неверојатен панорамски поглед, уникатно дизајнираниот Regnum Bansko Aparthotel & SPA во Банско нуди луксузно наместени апартмани на 600 метри од лифтот за гондола и 1.200 метри од центарот на градот.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Овде ќе дознаете комбинација од пространи апартмани со спектакуларен поглед на планината Пирин, единствениот аква парк во Банско, совршени капацитети за конференциски настани, тим згради, свадби, детски роденденски забави. Во Регнум е најголемата конференциска сала во Банско - аранжман на театар од 400 седишта.

УСЛУГА: 

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

„Regnum Banya Thermal“ ве очекува! Отворен базен со минерална вода и детски дел, надворешно џакузи со минерална вода. Regnum Banya Thermal е уникатно место со термална минерална вода со отворени базени, ресторан, зелени површини, масажи. Бесплатен шатл до селото Бања и пристапот до термалниот комплекс Регнум Бања се обезбедени во летната сезона.
Сезонскиот аква парк „Регнум“ нуди загреан отворен полуолимписки базен, лизгалки на вода и детски базен, како и забава за деца и возрасни. Спа зоната е одличен начин за опуштање во текот на летото.

СПОРТ И ЗАБАВА:  

Во пролет и есен постојат различни можности да го поминете слободното време на отворено: пешачење, планинарење, возење велосипед, качување, јавање коњи и многу други активности можете да уживате во областа на Регнум Банско Апартхотел и СПА. Комплексот располага со теретана, детска соба, градини како и надворешни и подземни гаражи.
По активен ден на скијање или сноуборд, топлата сауна и парната бања нудат темелна релаксација. Достапен е бесплатен шатл-служба до станицата со гондола-лифт и бесплатен ски складирање за лична опрема.


Тип на соба Услуга Датуми
28.12.2021 - 02.01.2021 03.01.2021 - 28.02.2022 / 22.12.2021 - 27.12.2021 01.12.2021 - 21.12.2021 / 01.03.2022 - 16.04.2022
Executice Suite (1 bedrom) Ноќевање со појадок 115 € 79 € 65 €
Executive Suite with mountain view (1 bedroom) Ноќевање со појадок 118 € 81 € 68 €
Executive Deluxe Suite (1 bedrooom) Ноќевање со појадок 121 € 84 € 70 €
Executive Deluxe Suite with mountain view (1 bedroom) Ноќевање со појадок 123 € 87 € 73 €
Grand Suite (2 bedroooms) Ноќевање со појадок 103 € 65 € 54 €
Grand Suite with mountain view (2 bedrooms) Ноќевање со појадок 105 € 66 € 55 €
King Suite (2 bedrooms) Ноќевање со појадок 160 € 99 € 85 €
Трето возрасно лице ( со дополнително легло ) Ноќевање со појадок 72 € 47 € 32 €
Дете 0 - 6.99 год. Ноќевање со појадок 0 € 0 € 0 €
Дете 7 - 12.99 год. Ноќевање со појадок 34 € 22 € 18 €

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.