Grand Royal Hotel & Spa 4*, Bansko

Објавено во Бугарија, Банско


ПОЛОЖБА:

Оддалечен 600 m од најблиската жичара и 1.300 m од центарот на Банско, Grand Royal Hotel & Spa нуди затворен базен, голем спа центар, теретана и детско игралиште.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Овој голем и модерен хотел нуди удобни соби и апартмани. Опремени се со апарати за чај/кафе (електричен чајник, микробранова печка, чаши за чај), бања со тоалет, туш кабина, балкон/тераса, греење, фен, мини бар, крпи.

Услуга:

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Просториите на Гранд Ројал вклучуваат лоби бар, одредена област за пушење и билијард. Во ресторанот се служи избор на интернационална кујна. Спа зоната вклучува различни видови сауни, топла када, парна бања и простор за релаксација. Турски бањи и третмани со масажа од професионални физиотерапевти се исто така достапни со доплата.

СПОРТ И ЗАБАВА:  

Постојат различни можности да го поминете слободното време на отворено: пешачење, планинарење, возење велосипед, качување, јавање коњи и многу други активности.

Тип на соба Услуга Датуми
04.01.2022 - 10.03.2022 11.03.2022 - 10.04.2022 17.12.2021 - 23.12.2021
Еднокреветна соба Ноќевање со појадок 59 € 52 € 52 €
Двокреветна соба Ноќевање со појадок 75 € 66 € 66 €

Превземи ценовник
Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.