Borovets Hills Ski & Spa 5*, Borovec

Објавено во Бугарија, Боровец


ПОЛОЖБА:

Сместен во борова шума, меѓу високиот, тивок и спокоен дел хотелот Боровец Хилс, обезбедува удобност, смиреност и атмосфера за време на вашиот одмор со 5 ѕвезди или службено патување. Погодна локација која е само 100 метри. далеку од скијачката патека Yastrebets,

СМЕСТУВАЊЕ:  

Хотелот располага со најразлични апартмани – студија, еднособни и двособни апартмани опремени во модерен стил. Апартманите и собите се опремени со трпезарија и софа за седење, фрижидер, ТВ, Wi-Fi, дополнителна софа кревет.

Услуга:

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Хотелот на своите гости им нуди пријатен престој во модерен лоби бар, ресторан, игротека за деца, внатрешен базен, фитнес центар, спа понуда. богата програма за релаксација.

СПОРТ И ЗАБАВА:  

Препуштете се на целосна релаксација во СПА центарoт , кој нуди исклучителна разновидност на услуги или впуштете се во авантурата на вашите омилени зимски активности. Хотелот обезбедува одлични спортски услови со  локација на само 100 метри од патеката Јастребец, целосно изнајмување опрема за скијање и сноуборд и квалификувани инструктори за сите нивоа на скијачи.

Тип на соба Услуга Датуми
10.12.2021 - 29.12.2021 / 07.03.2022 03.01.2022 - 16.01.2022 / 07/02.2022 17.01.2022 - 06.02.2022 30.12.2021 - 02.01.2022 21.02.2022 - 06.03.2022
Еднокреветна соба Полупансион 66 € 99 € 82 € 240 € 82 €
Двокреветна соба Полупансион 102 € 154 € 125 € 242 € 125 €
Трокреветна соба Полупансион 139 € 209 € 170 € 327 € 170 €

Превземи ценовник
Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.