Hotel Iglika Palace 4*, Borovec

Објавено во Бугарија, Боровец


ПОЛОЖБА:

Хотелот Иглика е хотел со 4 sвезди лоциран во центарот на Боровец,  веднаш до сите ресторани и атракции во одморалиштето, на само 100 метри од експресниот ски-лифт Ситњаково до патеките Yastrebets.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Сите соби имаат балкон со поглед на пошумената околина, бања (со туш или када, WC), сателитска ТВ, минибар и телефон. Повеќето од собите имаат балкон. Дополнителниот кревет е софа стол. Има централно греење, се состои од два дела (А и Б) со лифт и посебно скалило за секој сектор.

Услуга:

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

На располагање на гостите се – ресторан (150 седишта), лоби бар (25 седишта), коктел бар (50 седишта); Прием - Безбедно изнајмување и размена на валута. Термо зона: Сауни – билни и фински, парна бања, масажа, медицински кабинет, затворен загреан базен, амам, детско игралиште. Во ресторанот се служи интернационална кујна и нуди доручек. Можете исто така да поминете малку време за релаксирање во коктел барот или во лоби барот.

СПОРТ И ЗАБАВА:  

Релакс зоната нуди затворен загреан базен (бесплатно за сите гости), финска сауна, парна бања, хербална бања, ладна кабина и солариум (достапен со доплата). Овде можете да се опуштите во вештите раце на масерите.

Тип на соба Датуми Услуга
Полупансион
Еднокреветна соба 18.12.2021 - 25.12.2021 60 €
26.12.2021 - 01.01.2022 106 €
02.01.2022 - 15.01.2022 73 €
16.01.2022 - 30.01.2022 60 €
31.01.2022 - 11.02.2022 73 €
12.02.2022 - 19.02.2022 106 €
20.02.2022 - 05.03.2022 73 €
06.03.2022 - 09.04.2022 60 €
Двокреветна соба 18.12.2021 - 25.12.2021 82 €
26.12.2021 - 01.01.2022 115 €
02.01.2022 - 15.01.2022 97 €
16.01.2022 - 30.01.2022 82 €
31.01.2022 - 11.02.2022 97 €
12.02.2022 - 19.02.2022 115 €
20.02.2022 - 05.03.2022 97 €
06.03.2022 - 09.04.2022 82 €
Трокреветна соба 18.12.2021 - 25.12.2021 113 €
26.12.2021 - 01.01.2022 158 €
02.01.2022 - 15.01.2022 134 €
16.01.2022 - 30.01.2022 113 €
31.01.2022 - 11.02.2022 134 €
12.02.2022 - 19.02.2022 158 €
20.02.2022 - 05.03.2022 135 €
06.03.2022 - 09.04.2022 113 €

Превземи ценовник
Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.