Hotel Yastrebets Wellness & Spa 4*, Borovec

Објавено во Бугарија, Боровец


ПОЛОЖБА:

Yastrebets Hotel Wellness & SPA е првокласен хотелски комплекс преку целата година, сместен меѓу древната борова шума на планината Рила, веднаш над одморалиштето Боровец. Хотелот се наоѓа на надморска височина од 1500 метри, каде комбинацијата на кристално свеж воздух, мирисот на боровите, боите на синото небо и зеленилото на шумата дополнително ќе ви помогнат да ги вратите вашето тело, дух и ум.
Без разлика дали сте љубители на зимските спортови или сакате да летувате меѓу природа на планина, Yastrebets Hotel Wellness and SPA нуди се што е потребно за целосен зимски или летен одмор.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Хотелот нуди 34 пријатни соби и 8 пространи апартмани. Шармантните 15 фински вили се скриени во шумата околу хотелот и ве оддалечуваат од градските горештини во лето или ве носат во спокојството на скандинавската бајка во зима.
Секоја вила има пријатна и топла внатрешност, фина комбинација на елегантни линии и нежни бои и има дневна соба, две спални соби и голема опремена веранда. Некои од вилите имаат своја финска сауна.

Услуга:

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Ексклузивниот СПА центар на Yastrebets Hotel Wellness & SPA е место каде целата енергија е насочена кон грижата за благосостојбата на целото тело. Рестораните на хотелот работат со најквалитетни и типични бугарски сезонски производи од мали бугарски фарми. Уживајте во здрави и вкусни оброци, исто така, на големата тераса меѓу свежиот планински воздух и прекрасниот поглед на шумата. Во градината, веднаш пред хотелот се наоѓа детско игралиште на отворено – дрвен мост, животни, џуџиња и куќа. Затворено игралиште е достапно на 2-ри кат за зимските денови.

Спорт и забава:

Некои од најатрактивните дестинации и активности за гостите на хотелот се: посета на Рилскиот манастир; турнеја на Рилските езера;Разглед на највисокиот врв на Балканот - врв Мусала (2925 м); терени за тенис, одбојка и кошарка; Пинг Понг; Јавање на коњ; Пикник и скара; Риболов со брод во брана; Следење на планина; Стрелаштво.

Тип на соба Услуга Датуми
28.01.2022 - 05.03.2022 06.03.2022 - 09.04.2022 03.01.2022 - 27.01.2022 23.12.2021 - 25.12.2021 26.12.2021 - 02.01.2022
Еднокреветна соба Ноќевање со појадок 192 € 122 € 131 € 198 € 275 €
Двокреветна соба Ноќевање со појадок 211 € 140 € 148 € 198 € 275 €

Превземи ценовник
Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.