Hotel Samokov 4*, Borovec

Објавено во Бугарија, Боровец


ПОЛОЖБА:

Опкружен со борови шуми, овој хотел се наоѓа во Боровец, на 50 метри од гондолата и 250 метри од влечните лифтови. Во него има спа центар и бројни ресторани. На 1.300 m надморска височина, хотелот Самоков во алпски стил е на 1 час возење од Софија. 

СМЕСТУВАЊЕ:  

Овој голем и модерен хотел нуди удобни соби и апартмани. Опремени се со апарати за чај/кафе, бања со тоалет, туш кабина, балкон/тераса, греење, фен, мини бар, крпи.

УСЛУГА:

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Ресторанот Панорама на хотелот Самоков служи доручек и вечера на шведска маса, како и à la carte мени. Терасата за скара до базенот нуди специјалитети на скара, свежи салати и освежителни пијалоци. Самоков има лоби бар кој служи колачи, слатки и разни коктели, како и спортски бар до салата. Најсовремената термална област вклучува амам, парна бања, финска сауна, бањи за нозе со морски соли, базен и простор за одмор. Има теретана, затворен базен и центар за убавина со козметички третмани и фризер.

СПОРТ И ЗАБАВА:

Постојат различни можности да го поминете слободното време на отворено: пешачење, планинарење, возење велосипед, качување, јавање коњи и многу други активности.

Тип на соба Услуга Датуми
19.12.2021 - 26.12.2021 / 26.02.2022 - 10.04.2022 27.12.2021 - 02.01.2022 03.01.2022 - 16.01.2022 / 29.01.2022 - 25.02.2022 17.01.2022 - 28.01.2022
Еднокреветна соба Ноќевање со појадок 51 € 72 € 62 € 54 €
Двокреветна соба Ноќевање со појадок 64 € 105 € 86 € 70 €
Трокреветна соба Ноќевање со појадок 91 € 151 € 123 € 101 €

Превземи ценовник
Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.