Hotel Mura 3*, Borovec

Објавено во Бугарија, Боровец


ПОЛОЖБА:

Moura Boutique Hotel е планински хотел сместен во самиот центар на Боровец. Неговото уникатно место и околната шума полна со стари смреки и елки прави неверојатна комбинација на спокојство и убавина.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Хотелот располага со двокреветни соби и апартмани. Сите тие се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планините или на центарот на одморалиштето. Сите соби имаат сопствено купатило, телефон, LCD телевизор и фрижидер.

УСЛУГА:

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Ресторанот на хотелот нуди традиционално-бугарска и интернационална кујна во комбинација со колекција од внимателно избрани вина и ракии, пријатна атмосфера и панорамски поглед. 

СПОРТ И ЗАБАВА:

Во Moura Boutique Hotel има простор за скијање и изнајмување опрема за скијање со доплата. Детски простор и комплетно опремена конференциска сала со 100 места се исто така дел од хотелските капацитети.

Тип на соба Услуга Датуми
24.12.2021 - 29.12.2021 / 03.01.2022 - 27.01.2022 01.12.2021 - 23.12.2021 / 06.03.2022 - 20.04.2022 06.02.2022 - 26.02.2022 30.12.2021 - 02.01.2022 28.01.2022 - 05.02.2022 / 27.02.2022 / 05.03.2022
Еднокреветна соба Ноќевање со појадок 66 € 58 € 66 € 120 € 75 €
Двокреветна соба Ноќевање со појадок 68 € 60 € 68 € 122 € 77 €

Превземи ценовник
Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.