Hotel Village 4*, Ohrid

Објавено во Македонија, Охрид, Хотели


ПОЛОЖБА: 
Хотел “Village” е отворен Декември 2017 година со локација во центарот на Охрид, на само 300 м од меѓуградската автобуска станица, и само на неколку минути пешачење до плоштадот на Охрид, пристаништето и стариот дел на градот.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот Вилиџ располага со нови модерни соби. Кој располагаат со LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот.

УСЛУГА:    
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:   
 Главен ресторан, лаунџ бар, детско игралиште, мини лоби, телефон, интернет, рент а кар, wi - fi интернет во целиот објект.

ПЛАЖА:    
Хотелот не располага со приватна плажа, истиот е централно лоциран.

СПОРТ И ЗАБАВА:     
Хотелот располага со најпознатото детско игралиштево градот, има шопинг центар со 40 продавници, и истиот е одличен концепт за бизнис патување или централно сместување. Можно е да се организираат на различни екскурзии во соработка со нашата агенција.

 

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.