Hotel Shimshir 3*, Zlatibor

Објавено во Србија, Златибор


ПОЛОЖБА:

Хотелот Гарни „Шимшир“ е модерен туристички објект кој на гостите им нуди идеални услови за одмор. Покрај одличното сместување, предноста на објектот е неговата локација. Хотелот се наоѓа во центарот на Златибор, веднаш до автобуската станица, скијачката патека Обудојевица, како и сите објекти на овој туристички центар.

СМЕСТУВАЊЕ: 

 Зградата се состои од еден подрум и три надземни катови поврзани со лифт. Сместувачкиот капацитет на објектот се состои од 7 апартмани и 12 соби. Сите соби и апартмани се модерно опремени и располагаат со кабловска телевизија, безжичен интернет и минибар. Внатрешноста е прилагодена на современите услови за живот. 

УСЛУГА:

Покрај квалитетно сместување, Хотелот Гарни „Шимшир'' нуди и услуга доручек, Wi-fi конекција низ целата зграда и 24-часовен видео надзор. Благодарение на прекрасната локација и угледот на местото на кое му припаѓа, хотелот им нуди на своите гости природен амбиент, уникатно искуство, гостопримливост, удобност и удобност.

СОДРЖИНА:

Гостите во хотелот имаат на располагање кафе-бар, прекрасна градина со фонтана, ресторан

СПОРТ И ЗАБАВА: 

 Хотелот располага со детско катче што го обожаваат сите деца. Игротека е дизајнирана како интересно место полно со активности. Исто така располага и со фитнес сала, која е опремена со квалитетни и справи. Фитнес центарот е достапен за сите наши гости во рамките на цената на сместувањето.

Тип на соба Услуга Датуми
Сезонски цени Вонсезонски цени
Еднокреветна соба Ноќевање 38 € 28 €
Цена по лице во двокреветна соба Ноќевање 23 € 18 €
Цена по лице во трокреветна соба Ноќевање 17 € 14 €
Цена за апартман Ноќевање 61 € 51 €

Периоди во сезона:

03.01 - 16.01.2022  /  12.02 - 16.02.2022 /  30.04 - 03.05.2022 /  01.07 - 31.08.2022

Периоди вонсезона:

01.09 - 28.12.2021  /  17.01 - 11.02.2022 /  17.02 - 29.04.2022 /  04.05 - 30.06.2022 /  01.09 - 21.12.2022

Во цената не е вклучено:

* Појадок кој се доплаќа 300 денари по лице на ден, за деца од 3 - 10 години 150 денари.
* Туристичка такса и осигурување изнесува 1,5 евро по лице на ден; Деца од 7 - 15 год. 1 евро на ден; Деца до 7 год. 0,5 евра. Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.