Hotel Perandor Beach 4*, Durres

Објавено во Албанија, Драч


ПОЛОЖБА:

Лоциран веднаш до Club Shqiponja 2, овој хотел е на помалку од 10 минути возење од Археолошкиот музеј Драч и на само 3 км од пристаништето Драч. Најблискиот аеродром е аеродромот во Тирана, на 34 км.Трансферот до аеродром може да се организира со плаќање и на претходно барање.

СМЕСТУВАЊЕ:

Хотелот располага со убави и модерно уредени соби. Собите се климатизирани и имаат опремен балкон. Исто така собите се опремени со ТВ со рамен екран и фрижидер. Секоја соба има сопствена бања.

УСЛУГА:

Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера). Хотелот има рецепција која работи 24 часа. Исто така нуди услуга перење. 

СОДРЖИНА:

Хотелот Perandor располага со ресторан и бар. Исто така хотелот има и бесплатна Wi-Fi конекција и бесплатен приватен паркинг. 

ПЛАЖА:

Хотелот располага со приватна плажа.

СПОРТ И ЗАБАВА:

Хотелот располага со одличен базен, има одличен ресторан и кафе-бар.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

Тип на соба Услуга Датуми
Зима 2021/2022
Цена по лице во двокреветна соба Полупансион 25 €

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.