Maria Antoaneta Residence 4*, Bansko

Објавено во Бугарија, Банско


ПОЛОЖБА:

Хотелот „Maria Antoinette Residence“ е идеално место за семеен одмор, скијачки одмори, романтично бегство од напорното секојдневие, спортски одмори или тренинг камп во секое време од годината. Хотелот се наоѓа на живописно место во Банско, во подножјето на планината и во близина на првата станица на гондолата. Сместена покрај река, резиденцијата Марија-Антоанета во Банско е на само 3 минути пешачење од локалните ски-лифтови и трговскиот центар Банско.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Собите се пространи и опремени со кујна, ги нуди следните удобности: Опремена кујна, електричен котел за чај и кафе, ТВ - рамен екран, телефон, интернет, бања со туш, фен, можност за тераса со поглед „Градина“ или „Планина“. Апартманите со една спална соба се елегантно опремени и можат да сесместат 4 лица, ви нудат удобност на дом, а не на хотел. Постигнатата цел во дизајнот е да се понуди максимална удобност за време на вашиот одмор.

УСЛУГА: 

 Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ).

СОДРЖИНА: 

Во погледот на реката и околните планини може да се ужива од трпезаријата на Марија-Антоанета додека уживате во појадокот. Полупансион вклучува вечера. Ресторани, продавници и кафулиња може да се посетат во центарот на градот оддалечен 700 m. Имотот има голема градина со сезонски надворешен базен. Менито во ресторанот е создадено со посебен однос кон храната и секогаш го нуди најдоброто за сезоната. Гостите имаат можност за бесплатен паркинг на лице место или подземен паркинг со доплата. Аеродромски трансфери и изнајмување автомобил може да се организираат на барање.

Спа зоната има внатрешен базен со простор за релаксација и лежалки, 2 сауни, парна бања, теретана, масажа, надворешен базен со простор за релаксација.

СПОРТ И ЗАБАВА:  

За ваша целосна релаксација можете да пливате во базен, да користите сауна или да изберете процедура од спа менито на „Maria Antoinette Residence“. Специјалистите можат да ве советуваат што да одберете: масажа или терапија за детоксикација, пилинг или регенерација на кожата и телото со билки, чоколадо, кафе и друго.

Тип на соба Услуга Датуми
01.12.2021 - 22.12.2021 / 09.01.2022 - 15.04.2022 23.12.2021 - 28.12.2021 / 02.01.2022 - 08.01.2022 29.12.2021 - 01.01.2022
Цена по лице во двокреветна Стандард соба Ноќевање со појадок 22 € 28 € 33 €
Полупансион 28 € 33 € 50 €
Цена по лице во трокреветна Стандард соба Ноќевање со појадок 22 € 28 € 33 €
Полупансион 28 € 33 € 50 €
Цена по лице во Апартман Ноќевање со појадок 22 € 28 € 33 €
Полупансион 28 € 33 € 50 €
Цена по лице во двособен Апартман Ноќевање со појадок 22 € 28 € 33 €
Полупансион 28 € 33 € 50 €

Дополнителни информации:

Дете до 1.99 год. бесплатно
Дете од 2 год до 11.99 год. 50 % попуст
Дете над 12 год. 30 % попуст / Дете на редовно легло плаќа како возрасен

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.