Hotel Viceroy 5*, Kopaonik

Објавено во Србија, Копаоник


ПОЛОЖБА:

Viceroy Kopaonik е единствениот луксузен ски-центар хотел во Копаоник. СКИ центарот Копаоник е на неколку чекори од Вицекрал Копаоник Србија. Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром во Приштина, на 80 км од сместувањето.

СМЕСТУВАЊЕ:

Хотелот располага со 119 стилски уредени соби и апартмани, намерно дизајнирано да зема знаци од драматичниот планински пејзаж. Во хотелот, сите соби се со работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања. Сите соби во Viceroy Копаоник Србија имаат клима уред и гардеробер.

УСЛУГА:

Хотелот располага со ресторан Mountain Kitchen кој служи појадок, ручек и вечера и ски бар Pique кој служи лесни залаци и коктели.

СОДРЖИНА:

Хотелот располага со бесплатен Wi-Fi. Овој хотел со 5 ѕвезди исто така располага со 24-часовна рецепција и услуга во соба. Хотелот нуди детски клуб, консиерж услуга и складирање багаж за гостите.

СПОРТ И ЗАБАВА:

Областа е популарна за скијање, а во хотелот е достапно изнајмување ски опрема. СКИ центарот Копаоник е на неколку чекори од Viceroy Копаоник Србија.Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.