Hotel Katarino SPA 4*, Bansko

Објавено во Бугарија, Банско


ПОЛОЖБА:

Комплексот Катарино СПА се наоѓа на површина од 31.000 метри квадратни, сместен во срцето на двете највисоки планини во Бугарија - Рила и Пирин. Она што го издвојува комплексот е неговата атрактивна локација, која е на само 5 минути возење од градот Разлог и 10 минути од Банско - најпознатиот ски-центар на Балканот. Блиску до летни и зимски капацитети, но во исто време далеку од градската врева, чисти борови шуми околу комплексот.

СМЕСТУВАЊЕ:

Луксузниот хотелски комплекс има 116 соби и 23 апартмани. Тие се сместени во главната зграда на хотелот и нудат удобност на површина од 30 до 45 кв.м. При сместување на поголеми семејства, можно е да се поврзат соседните двокреветни соби, кои имаат ергономски мебел, и балкони со удобно место за одмор. 
За гостите кои преферираат повеќе личен простор, хотелот Катарино СПА нуди сместување во 17 комфорни апартмани со две спални со површина од 83 метри квадратни во семејни куќи (вили) кои се наоѓаат во рамките на комплексот, на околу 200 метри од главната хотелска зграда.

УСЛУГА:

Во рестораните на хотелот Катарино СПА се служи одлична бугарска кујна и здрава храна, подготвена со природни производи од фарми во еколошките области. Во комплексот се произведуваат извонредни вина и пиво, се нудат и скара и ревијално готвење. Свежо цедени сокови, коктели и закуски се служат покрај базенот и во баровите.

СОДРЖИНА:

Располага со тениско игралиште, теретана, куглана со 4 патеки и билијард, како и внатрешен и надворешен базен со минерална вода. Гостите можат да имаат корист од лековитата релаксација и кожните терапии во модерниот спа центар.
Хотелот располага со станица за полнење електрични возила, банкомат и конференциски сали. На лице место има и детски клуб, 2 игралишта на отворено и детски минерален базен. Обезбедени се бесплатен ски гардеробер и бесплатен шатл-служба до гондолата.

СПОРТ И ЗАБАВА:

На гостите им е овозможен бесплатен пристап до термалната бања со разновидни минерални базени, различни видови сауни и панорамски парни бањи.


Тип на соба Датуми Услуга
Полупансион
Цена по лице во двокреветна соба 06.03.2022 - 24.04.2022 (четвртко-недела) 55 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (недела-четврток) 52 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (петок-сабота) 63 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (петок-сабота) 66 €
29.12.2021 - 02.01 2022 (мин. 4 ноќевања) 116 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (петко-сабота) 72 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (недела-четврток) 66 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (недела-четвртк) 60 €
23.12.2021 - 28.12.2021 (мин. 3 ноќевања) 85 €
06.03.2022 - 24.04.2022 (петок-сабота) 66 €
Цена по лице во двокреветна Делукс соба 06.03.2022 - 24.04.2022 (четвртко-недела) 66 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (недела-четврток) 63 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (петок-сабота) 75 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (петок-сабота) 95 €
29.12.2021 - 02.01 2022 (мин. 4 ноќевања) 133 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (петко-сабота) 86 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (недела-четврток) 79 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (недела-четвртк) 72 €
23.12.2021 - 28.12.2021 (мин. 3 ноќевања) 102 €
06.03.2022 - 24.04.2022 (петок-сабота) 77 €
Цена по лице во Апартман 06.03.2022 - 24.04.2022 (четвртко-недела) 76 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (недела-четврток) 73 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (петок-сабота) 87 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (петок-сабота) 109 €
29.12.2021 - 02.01 2022 (мин. 4 ноќевања) 152 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (петко-сабота) 100 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (недела-четврток) 91 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (недела-четвртк) 83 €
23.12.2021 - 28.12.2021 (мин. 3 ноќевања) 118 €
06.03.2022 - 24.04.2022 (петок-сабота) 91 €
Цена за апартман комфорт 06.03.2022 - 24.04.2022 (четвртко-недела) 0 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (недела-четврток) 83 €
01.12.2021 - 22.12.2021 (петок-сабота) 100 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (петок-сабота) 126 €
29.12.2021 - 02.01 2022 (мин. 4 ноќевања) 175 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (петко-сабота) 114 €
03.01.2022 - 09.01.2022 (недела-четврток) 105 €
10.01.2022 - 05.03.2022 (недела-четвртк) 96 €
23.12.2021 - 28.12.2021 (мин. 3 ноќевања) 135 €
06.03.2022 - 24.04.2022 (петок-сабота) 105 €

Дополнителни информации:

Дете до 5,99 гоод. со 2 возрасни лица во соба не плаќа
Дете 6-13,99 год.на дополнително легло 50 % попуст.
Прво дете до 5,99 год и второ дете 6-13,99 год со 1 возрасен цената е исто како и цена за еднокреветна соба.
1 возрасен со 2 деца 6-13,99 год. се плаќаат 2 полни суми
Дете 0-13,99 год на стандарден кревет со 1 возрасен се наплаќа како за еднокреветна соба
Прво дете 6-13,99 год со 50 % попуст и второ дете 0-13,99 год бесплатн во апартаман 
3 то возрасно лице плаќа 70 % од цената за стандарден кревет
Еднокреветна соба за 1 лице има 10 % попуст

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.