Hotel Tino & Spa Centar 4*, Ohrid

Објавено во Македонија, Охрид, Хотели


ПОЛОЖБА:  
Хотел Тино центар, има одлична централна положба. Плоштадот е одалечен на само 300 метри, шеталиштето е само 30 метри од самиот објект. Хотело има најдобра локација за централно сместување. Овој хотел е прекрасен за ваше бизнис патувaње или одмор во близина на центарот.

СМЕСТУВАЊЕ: 
Хотелот Тино во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. 

УСЛУГА: 
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). 

СОДРЖИНА: 
Главен ресторан, лоби бар, располага со спа центар, телефон, wi - fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Охридското езеро. Одлични семинарски сали, за одлично организирани настани. Овој хотел е наша топла препорака за Ваше сместување!

ПЛАЖА: 
Градската плажа е одалечена на само 30 метри. Најпознатите плажи во градот се одалечени на само 300 метри од овој објект.

СПОРТ И ЗАБАВА:  
Хотелот располага со одличен централен ресторан, еден од најпознатите во градот, со вкусна храна и одлична музика. Хотелот е одличен хотелски сместувачки објект, за прекрасен одмор.


Тип на соба Услуга Датуми
Ноември 2021
Цена по лице во двокреветна соба Полупансион 25 €

Во цената е вклучено:

Ноќевање со појадок и вечера, користење на спа центар ( сауна, парна бања, џакузи ), бесплатен паркин и интернет.

Дополнителни информации:

* Минимум 2 ноќевања.
* Деца до 4,99 години бесплатно. ;  Деца од 6 - 11,99  + 10 евра за дополнителен лежај.
* Доплата за соба со поглед на езеро +5 евра по соба на ден.
* Доплата за оброк 9 евра по лице на ден за еден оброк ( ручек или вечера ).
* Доплата од 40 денари по лице за туристичка такса.

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.