Hotel Tino Sv.Stefan 4*, Ohrid

Објавено во Македонија, Охрид, Хотели


ПОЛОЖБА: 
Хотелот Tино Св.Стефан се наоѓа во туристичката населба Свети Стефан на 6 км оддалеченост од центарот на градот, на регионалниот пат Охрид - Св.Наум. Хотелскиот комплекс се наоѓа во бескрајна зелена шума на националниот парк Галичица. Оваа локација ви дава можност да поминете незаборавен одмор во стилот на модерното опкружување.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот во својот сместувачки капацитет располага со луксузни соби. Сите соби имаат LCD телевизор со кабловска телевизија, телефон, WI-FI, бања, мини бар, услуга во соба. Располага со сопствен паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот. Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). 

СОДРЖИНА:
Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, два базени еден внатрешен еден надворешен, телефон, интернет, рент а кар, wi - fi интернет во целиот објект, организација на различни екскурзии во соработка со нашата агенција. Одличен ресторан со прекрасен поглед кон Охридското езеро. Одлична семинарска салa за одлично организирани настани.

ПЛАЖА:
Плажата Св.Стефан од хотелот е одалечена само 200м. Песочна и камчеста плажа. До плажата се оди преку пат. Лежалките и чадорите околу базенот се бесплатни.

СПОРТ И ЗАБАВА: 
Хотелот располага со одличен базен, има детско игралиште. Хотелот е одличен хотелски сместувачки објект, за прекрасен одмор.

Тип на соба Услуга Датуми
Ноември 2021
Цена по лице во двокреветна соба Полупансион 22 €
Цена по лице во двокреветна соба со поглед на езеро Полупансион 23 €

Во цената е вклучено:

Ноќевање со појадок и вечера, користење на внатрешен затоплен базен 30°, детски базен, надворешен базен ( лежалки, чадор ), спа центар со сауна и парна бања, џакузи 35°, бесплатен паркин и интернет, детско игралиште, Wi-fi.

Дополнителни информации:

* Деца до 5,99 години бесплатно ( без дополнително легло, со вклучен појадок и вечера ).
* Деца од 6 - 11,99  години + 300 денари од вечер ( со дополнително легло, со вклучен појадок и вечера ).
* За фамилијарни апартмани важи Minimum 3 full paying + доплата за 4то лице во зависност од возраст.

Можност за доплата за масажи, третмани и солариум.

Во цената не е вклучена туристичка такса 40 денари по лице од ноќ (се плаќа на рецепција).

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.


×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.