Hotel Kraljevi Chardaci 4*, Kopaonik

Објавено во Србија, Копаоник


ПОЛОЖБА :
Бања „Кралjеви Чардаци“ сместени се во викенд-населбата Копаоник, во Чајетинска Чешма бб. Тие се оддалечени 4,5 км од центарот на Копаоник и 2,5 км од најблиската жичара.

СМЕСТУВАЊЕ:
Студио (2 или 3 лица) – софа на извлекување за 2 лица + софа на извлекување за едно лице, купатило со туш кабина и фен, комплетно опремена кујна со ел. шпорет, фрижидер, прибор, трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД, бежичен интернет.

Апартман (за 4 лица) – дневна соба со софа на извлекување за две лица, спална соба со француски кревет, купатило со туш кабина и фен, комплетно опремена кујна со ел. шпорет, прибор, фрижидер, трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД, бежичен интернет. Апартман (за 6 лица) – дневна соба со софа на извлекување за две лица (некои од апартманите имаат камин), две спални соби, едната со француски кревет, другата со два единечни кревета, купатило со туш кабина и фен, комплетно опремена кујна со ел. шпорет, прибор, фрижидер, трпезариска маса, кабловска ТВ/ЛЦД, бежичен интернет.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда.

СОДРЖИНА:
Апарт хотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и  детскиот дел во СПА центарот, како и Камин Бар. Од старите содржини, тука се главниот пансионски ресторан, а ла карт ресторан, пивница, ресторан со традиционална и интернационална кујна.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Во понуда хотелот има модерен спа центар,  отворен и затворен базен, парна бања и сауна. Во СПА центарот има солена соба, биосауна, масажи, теретана, тепидариум. На располагање гостите имаат и детско игралиште, пинг-понг и игротека. Најблиската ски стаза е оддалечена на 2,5 км. Во склоп на објектот се наоѓаат содржини за скијачи, а во близина на хотелот гостите имаат можност за велосипедизам и пешачење.


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333


Тип на соба Датуми Услуга
Полупансион
Еднокреветна соба 28.11.2021 - 12.12.2021 (нед - нед) 60 €
16.01.2022 - 23.01.2022 (нед - нед) 84 €
23.01.2022 - 06.02.2022 (нед - нед) 84 €
12.12.2021 - 26.12.2021 (нед - нед) 67 €
26.12.2021 - 02.01.2022 (помалку од 7 денoви) 113 €
06.02.2022 - 13.02.2022 (нед - нед) 73 €
02.01.2022 - 16.01.2022 (нед - нед) 84 €
26.12.2021 - 02.01.2022 (нед - нед) 101 €
06.03.2022 - 03.04.2022 (нед - нед) 60 €
20.02.2022 - 06.03.2022 (нед - нед) 67 €
13.02.2022 - 20.02.2022 (нед - нед) 84 €
Цена по лице во двокреветна соба 28.11.2021 - 12.12.2021 (нед - нед) 60 €
16.01.2022 - 23.01.2022 (нед - нед) 65 €
23.01.2022 - 06.02.2022 (нед - нед) 65 €
12.12.2021 - 26.12.2021 (нед - нед) 52 €
26.12.2021 - 02.01.2022 (помалку од 7 денoви) 87 €
06.02.2022 - 13.02.2022 (нед - нед) 56 €
02.01.2022 - 16.01.2022 (нед - нед) 65 €
26.12.2021 - 02.01.2022 (нед - нед) 71 €
06.03.2022 - 03.04.2022 (нед - нед) 46 €
20.02.2022 - 06.03.2022 (нед - нед) 52 €
13.02.2022 - 20.02.2022 (нед - нед) 65 €
Цена по лице во Апартман 28.11.2021 - 12.12.2021 (нед - нед) 56 €
16.01.2022 - 23.01.2022 (нед - нед) 77 €
23.01.2022 - 06.02.2022 (нед - нед) 73 €
12.12.2021 - 26.12.2021 (нед - нед) 61 €
26.12.2021 - 02.01.2022 (помалку од 7 денoви) 101 €
06.02.2022 - 13.02.2022 (нед - нед) 73 €
02.01.2022 - 16.01.2022 (нед - нед) 77 €
26.12.2021 - 02.01.2022 (нед - нед) 101 €
06.03.2022 - 03.04.2022 (нед - нед) 56 €
20.02.2022 - 06.03.2022 (нед - нед) 61 €
13.02.2022 - 20.02.2022 (нед - нед) 77 €

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.