Hotel Grey 4*, Kopaonik

Објавено во Србија, Копаоник


ПОЛОЖБА:
Сместен во подножјето на патеката Караман гребен, хотелот Греј се наоѓа во самиот епицентар на настаните, на само неколку чекори од сите клучни точки на Копаоник. Се истакнува со својот софистициран дизајн, персонализирана услуга, врвно сместување и богата понуда на придружни објекти. Од првиот момент поминат во нашиот хотел, влегувате во светот на вистинското гостопримство, хармонија и посебно време наменето само за вас, што носи чисто уживање. Во зима, хотелот Греј е непобедливо место за страсните ентузијасти на снежните спортови - сите објекти на ски-центарот се буквално на чекор од хотелот. Во пролет, лето и есен, хотелот Греј станува идеална почетна точка за пешачење до Панчишев и други возбудливи патеки што поминуваат низ Копаоник.

СМЕСТУВАЊЕ:
Капацитет 17 соби-апартмани 3 Делукс соби / 6 Делукс апартмани / 6 Делукс Премиум апартмани Удобните и пространи соби и апартмани се опремени со извонредно дизајниран италијански мебел и керамика, туш кабина, прва класа хотелска козметика, клима / греење со индивидуална регулација, Wi-Fi пристап до Интернет, кабелска телевизија со бесплатни канали, директен телефон, сеф, мини бар и можност за самостојно подготвување кафе и чај и самопеглање.

УСЛУГИ:
Дизајнирана е единствена понуда што претставува комбинација на внимателно редефинирано наследство и нови кулинарски трендови. Со богата листа на вина и совети на нашиот сомелие, атмосферата ќе биде целосна. Појадок за гостите во хотелот се служи во ресторанот ГРИ Гурма во галеријата на хотелот. Појадок со картичка a la за сите кои сакаат да го започнат денот со уникатно сиво искуство се служи на приземјето на ресторанот.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Ски-центарот се наоѓа на - 1 кат. Тој е опремен со 400 комплети на нова и најквалитетна опрема за скијање. Ски-центарот води директно до патеката Караман. Греј ски тренинг-тоа е на услуга на гостите во хотелот со можност за организирање на групно или индивидуално часови за скијање или табла.

Тип на соба Датуми Услуга
Ноќевање со појадок
Цена по лице во двокреветна соба 01.12 - 08.12.2021 / 23.01 - 27.01.2022 85 €
09.12 - 27.12.2021 / 28.01 - 11.02.2022 150 €
28.12 - 03.01.2022 / 12.02 - 15.02.2022 / 06.03- 09.03.2022 185 €
04.01 - 07.01.2022 / 16.02 - 18.02.2022 135 €
08.01 - 22.01.2022 / 19.02 - 05.03.2022 150 €
10.03 - 31.03.2022 110 €
Цена по лице во трокреветна соба 01.12 - 08.12.2021 / 23.01 - 27.01.2022 80 €
09.12 - 27.12.2021 / 28.01 - 11.02.2022 150 €
28.12 - 03.01.2022 / 12.02 - 15.02.2022 / 06.03- 09.03.2022 180 €
04.01 - 07.01.2022 / 16.02 - 18.02.2022 120 €
08.01 - 22.01.2022 / 19.02 - 05.03.2022 130 €
10.03 - 31.03.2022 106 €
Цена по лице во четирикреветна соба 01.12 - 08.12.2021 / 23.01 - 27.01.2022 65 €
09.12 - 27.12.2021 / 28.01 - 11.02.2022 122 €
28.12 - 03.01.2022 / 12.02 - 15.02.2022 / 06.03- 09.03.2022 147 €
04.01 - 07.01.2022 / 16.02 - 18.02.2022 97 €
08.01 - 22.01.2022 / 19.02 - 05.03.2022 102 €
10.03 - 31.03.2022 87 €
Цена по лице во Апартман 01.12 - 08.12.2021 / 23.01 - 27.01.2022 54 €
09.12 - 27.12.2021 / 28.01 - 11.02.2022 100 €
28.12 - 03.01.2022 / 12.02 - 15.02.2022 / 06.03- 09.03.2022 120 €
04.01 - 07.01.2022 / 16.02 - 18.02.2022 80 €
08.01 - 22.01.2022 / 19.02 - 05.03.2022 90 €
10.03 - 31.03.2022 72 €

Дополнителни информации:

* Деца до 7 години бесплатно.
* Во цената не е вклучена туристичка такса од 1,5 евро по лице на ден, деца од 7-15 год. 1 евро.
* 20 % попуст на изнајмување ски и сноуборд опреми.
* 20 % попуст услуги масажи, третман на лице и тело.
* 10 % попуст на ски школа.
* Check in 15:00 h ;  Check out 11:00 h.


Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.