Hotel Gorski & Spa 4*, Kopaonik

Објавено во Србија, Копаоник


ПОЛОЖБА:
На ексклузивна локација во центарот на Копаоник, хотел Горски Спа е отворен за сите со префинет вкус и желба за уникатни искуства. Xотелот е единствен луксузен хотел во земјава кој е уреден со внимателни уникатни дизајнерски решенија кои се посебно осмислени за секој квадрат од хотелот.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со 97 луксузни соби и 21 апартман за искуство со 5 ѕвезди. Удобен планински стил и модереност на градски апартман.

УСЛУГА:
Хотелот нуди услуга на BB услуга (вклучен појадок), услуга HB (вклучен појадок и вечера), FB услуга (вклучен појадок, ручек, вечера). Пијалоците не се вклучени во понудата.

СОДРЖИНА:
Спа центар со отворен базен од 1000 квадрати, затворен и отворен базен со поглед на ски стаза, сауна, амам, Руска бања, Ледена фонтана, солена соба. Хотелот располага со лоби бар, а ла карт ресторан, пансионски ресторан и ресторан за скијачи. Игротека за деца. Конгресна сала за 470 лица и мултифункционална сала од 470 квадрати. Фитнес центар. Фризерски и козметички салон. Гаржни и паркинг места.

СПОРТ И ЗАБАВА:  
Хотелот располага со најмодерен фитнес центар опремен со сите справи за вежбање. Исто така хотелот располага и со соби за игра фудбал на маса,пинг понг, карти, јамб и многу други. Во хотелот има и игротека за најмалите со стручни аниматори. Исто така има и катче за филм односно сопствено кино.


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333


Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање. * Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ. * Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. * Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.  * Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови.  * Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот.  * Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Корисни информации

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.