Hotel Klajdi 4*, Durres

Објавено во Албанија, Драч


ПОЛОЖБА:
Хотел Клајди Ресорт се наоѓа во Голем, Драч. Хотелот е оддалечен 13 км од пристаништето во Драчр и 15 км од амфитеатарот во Драч. Аеродромот во Тирана е оддалечен 44 км.

СМЕСТУВАЊЕ:
Хотелот располага со 150 климатизирани соби. Сите соби се модерно дизајнирани и располагаат со кабелска телевизија со рамен екран и минибар. Секоја соба има приватна бања со туш и фен. Некои соби се со балкон, додека апартманите се опремени и со простор за седење. Некои соби имаат звучни изолирани прозорци и детектори за чад. Хотелот располага и со бесплатна Wi-Fi конекција.

УСЛУГА:
Појадок се служи секое утро во ресторанот. Гостите можат да уживаат во европски, италијански, медитерански и грчки оброци во Ел Сабор Ресторан. Хотелот располага и со бесплатен приватен паркинг.

СОДРЖИНА:
Хотелот располага со рецепција која работи 24 часа, ресторан, бар, приватен паркинг, базен со тобогани, градина и детско игралиште. 

ПЛАЖА:
Хотелот има сопствена приватна плажа. 

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333


×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.