Hotel Bistra 4*, Mavrovo

Објавено во Македонија, Маврово


ПОЛОЖБА:  

 Хотел Бистра, одморалиште Маврово се наоѓа во Националниот парк Маврово, во подножјето на планината Бистра. Хотелот е одличен избор за одличен одмор во Маврово.

СМЕСТУВАЊЕ: 

Хотелот располага со луксуз, обезбедувајќи амбиент сличен на дом низ вкупно 30 соби, две поврзани соби до апартман и претседателски одел.

УСЛУГА : 

 Хотелот располага со затворен базен, фитнес центар и сауна. Ресторанот нуди специјалитети од морска храна се служат во ресторанот на хотелот, како и меѓународни и традиционални македонски јадења. 

СОДРЖИНА: 

 Имотот има гаража за моторни возила и велосипеди. Сите соби во хотел Бистра, вклучуваат приватна бања, сателитска ТВ, бесплатен Wi-Fi. Некои од нив имаат спа бањи и балкон со поглед на планина. 

СПОРТ И ЗАБАВА: 

 Ски-центарот Заре Лазаревски е на само 100 метри пешачење од хотелот, што овозможува уживање за љубителите на ски спортот.

Тип на соба Услуга Датуми
Недела - четврток Петок - сабота 03.01.2022 - 17.01.2022 31.12.2021 - 02.01.2022 ; 12.02.2022 - 17.02.2022
Еднокреветна соба Полупансион 59 € 89 € 89 € 115 €
Цена по лице во двокреветна соба Полупансион 42 € 64 € 64 € 83 €
Цена по лице во соба со џакузи Полупансион 52 € 74 € 74 € 93 €

Во цената е вклучено:

Ноќевање со појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, турска бања, џакузи, бесплатен паркин и интернет, игротека за деца и 20 % попуст на ски карта. 

Дополнителни информации:

* Деца до 5,99 години бесплатно. 
* Деца од 6 - 11,99  50 % попуст.
* Деца над 12 години цела сума. 

Напомена:

* Собите се достапни по добиено барање.
* Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 дена - 50% ;  еден ден пред доаѓање  - 100%. 

Услови за плаќање:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00. Авансно плаќање по фактура.

Општи услови: 

* За програмата важат Општите Услови на СКТМ.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
* Сопоственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултата на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе можат да го искористат во следниот период согласно моменталните услови. 
* Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај  на промена на цената на хотелот. 
* Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.


×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.