Hotel Artur 3*, Ksamil

Објавено во Албанија, Ксамил


ПОЛОЖБА: 

Хотелот Артур се наоѓа во Ксамил. Пред самиот хотел се наоѓа приватна песочна плажа. Влезот во националниот парк Бутринт, заштитен од УНЕСКО, се наоѓа на 3 км. Езерото Бутринт е оддалечено 650 метри од хотелот „Артур“. Меѓународниот аеродром во Крф е оддалечен 80 км и може да се стигне преку траект од Саранда. 

СМЕСТУВАЊЕ:   

Сите соби се климатизирани и обезбедуваат балкон. Услугите вклучуваат ТВ, трпезариска маса и фрижидер. Приватните бањи се опремени со тушеви. Некои соби имаат поглед кон морето.

УСЛУГА:   

Сместен веднаш пред приватна песочна плажа во Ксамил, Хотел Артур нуди ресторан на самото место што служи интернационални и медитерански јадења.

СОДРЖИНА:  

Хотелот Артур има бар на самата плажа каде што можете да уживате во ладните коктели и вкусните јадења, приватна плажа песочна плажа со лежалки и чадори. Гостите  имаат бесплатна WiFi и бесплатен приватен паркинг.

ПЛАЖА:  

Хотелот располага со приватна плажа со лежалки и чадори.

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333


×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.