Hotel Rafaelo Resort 4*, 5*, Shengin

Објавено во Албанија, Шенгин


ПОЛОЖБА:  

Одморалиштето Рафаело се наоѓа на заливот Шенгин, Албанија, на само неколку метри од крајбрежјето. Градот Шенгин се наоѓа на 42 км од меѓународниот аеродром во Тирана или на само 30 минути со автомобил.

СМЕСТУВАЊЕ:  

Рафаело располага со околу 645 соби, поделени во некои категории, засновани на простор и комфор 4 и 5 sвезди. Нуди различни типови простории, како еднокреветни соби, двокреветни, трокреветни соби, апартмани и др.

УСЛУГА:  

Очекувајте највисоки стандарди во однос на собите, кујната, услугата и сите други погодности за време на вашиот престој во Рафаело. 

Високо квалификуваниот и пријателски тим, кој е на ваша услуга секој ден со голема посветеност и интерес, гарантира оригинална гостопримливост и пријатност од првата минута од вашиот престој до последната. Одморалиштето нуди 30.000 метри квадратни од функционален простор, сместувајќи до 2000 гости. 

СОДРЖИНА:  

Рафаело е меѓу најпознатите луксузни хотели во регионот и поседува приватен простор од 30.000 метри квадратни. Секој од хотелите нуди своја уникатна привлечност, значи ако барате или копнеете по живописен поглед кон морскиот брег, ќе најдете одличен хотел кој нуди сè.     Во склоп на хотелот има 3 базени, бар, крајбрежје, приватна област на плажа, фитнес сала, Спа.

ПЛАЖА: 

Одморалиштето Рафаело има своја приватна плажа каде се достапни удобни лежалки и чадори за сонце. Единствената работа што треба да ја направите е да уживате во сонцето и во мирните сини води на Јадранското Море и да впиете во длабок и релаксирачки рај.   

Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени.  
За најдобри цени побарајте понуда на:  
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/WhatsApp
+389 46 256 333

 

×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.