Solun Hotel & Spa 4*, Skopje

Објавено во Македонија, Скопје


ПОЛОЖБА: 

Solun Hotel & Spa **** Superior ве поздравува во првиот ЕКО хотел на Балканот. Сместен чекор од главниот плоштад, хотелот е инспириран спој на уметничка елеганција со современа енергија. Совршено лоциран за разгледување, шопинг и дружење, хотел Солун со четири вездички ги отвори вратите за ново луксузно искуство. Ако сте во посета на Скопје и барате да престојувате во елегантен и артикуларен хотел со соби кои ќе ве вратат во времето и ќе ве исполнат со позитивна енергија - Solun Hotel & SPA е местото што го барате. Хотел што ќе направи да се чувствувате пријатно како да сте дома - Уживајте во топлото добредојде од страна на персоналот на хотелот и опуштете се во еден од 10-те различни типови простории додека ја доживувате зелената енергија низ целиот период.

СМЕСТУВАЊЕ:

Секоја од собите на Солун Хотел и СПА  е брилијантно дизајнирана да ги задоволи потребите на сите гости. Без разлика дали станува збор за едноставна, но функционална просторија за краток ноќевање, удобно љубовно гнездо за меден месец или дипломатски апартман опремен со работна маса за деловни гости, 10 -те различни типови на соби во хотелот Солун и СПА им нудат на гостите разновидност од погодни опции за избор. Секоја соба е опремена со прекрасен италијански мебел и санитарни бањи, и има мини-бар Еко-Смарт, SmartTV и целосно огноотпорен текстил.

 УСЛУГА: 

Хотелот нуди услуга на BB услуга (вклучен појадок), услуга HB (вклучен појадок и вечера), FB услуга (вклучен појадок, ручек, вечера). Пијалоците не се вклучени во понудата.

СОДРЖИНА: 

Дозволете тимот да Ви покаже вистинско гостопримство и незаборавно кулинарско искуство. Поврзете го оброкот со фино вино од визба за совршен финиш до софистицирана сесија за јадење.

Знаеме дека храната и пијалоците се важен дел од секој престој. Без разлика дали вечерате во некој од иновативните ресторани на хотелот на или имате здрав појадок во собата, ќе најдете вкусни и достапни опции за задоволување на секоја желба.

 • 24ч рецепција
 • Тераса
 • Ресторан А 'Ла Карте
 • Велнес центар (со затворен базен)
 • Масажи
 • Конференциски услуги
 • Услуги за трансфер
 • Консиерж услуги
 • Угостителство и специјални настани
 • 24 часа пијалоци и закуски
 • Бизнис центар

СПОРТ И ЗАБАВА: 

 Одржувајте ја својата рутина за вежбање со тренингот во приватниот фитнес центар, регенерирајте се во нашиот најсовремен СПА центар и потполно опуштете се со релаксирачка масажа на тело. 


Заради моменталната ситуација со Ковид-19 цените подлежат на промени. 
 За најдобри цени побарајте понуда на: 
info@dmcbalkans.com 
+398 77 739 000 Viber/Whatsapp
+389 46 256 333


×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.